טכנולוגיית סינרגו

טכנולוגיית הסינרגו הינה טכנולוגיה מתקדמת לטיפול בחולים הסובלים מגידולים שטחיים ממאירים בשלפוחית השתן. הטיפול מושתת על שילוב של הקרנת רקמת השלפוחית באמצעות גלי מיקרוגל (RF) בד בבד עם שטיפת כיס השתן בחומר כימותרפי מקורר.
הטיפול מתבצע על בסיס אמבולטורי וללא הרדמת המטופל.

בליבה של מערכת הסינרגו, נמצא גנרטור RF 915 MHz אשר אחראי על הקרנה של רקמת השלפוחית ולחימומה לטמפרטורה אופטימלית של כ- 42C מעלות (thermochemotherapy), זאת באמצעות אנטנה מזערית הממוקמת באפליקטור הייחודי. משאבה פריסטלתית במערכת הסינרגו אחראית על מחזוריות החומר הכימוטרפי מהמערכת לתוך השלפוחית. האפליקטור מאובזר בחמישה חיישנים (thermocouples) אשר מנטרים את טמפרטורת רקמת השלפוחית במיקומים שונים בפנים השלפוחית ובשופכה בזמן אמת ומאפשרים למפעיל כיוון ובקרה.

כל המידע שנאסף בזמן הטיפול מועבר למערכת הממוחשבת ע"י תוכנה לבקרת הטיפול. המערכת מאובזרת במקלדת ובמסך מגע וממשק איסוף נתונים לאורך כל הטיפולים המאפשר את איתורם וביצוע אנאליזות.

באופן זה מושגת בקרה רציפה של הטמפרטורה הנחוצה. הנתונים של שידור המיקרוגל, הטמפרטורה הנמדדת ע"י החיישנים, קצב זרימת הכימותרפיה ונתונים אחרים נצפים על-גבי לוח תצוגה ייעודי, ובאופן זה יכול מתפעל המכונה לשלוט בכל רגע נתון ובזמן אמת בכמות האנרגיה ובקצב חילוף הכימותרפיה.

הטיפול ניתן בהצלחה במרכזים רפואיים מובילים בארץ ובעולם. טיפול סינרגו אושר ע"י משרד הבריאות ונמצא בסל הבריאות הממלכתי משנת 2008.

סינרגו - מנגנון פעולה